środa, 28 kwietnia 2021

Pyszne chwasty. Recenzja.
Książkę Małgorzaty Kalemby-Drożdż pt. Pyszne chwasty otrzymałam z Taniejksiazki.pl W tej publikacji znajdziemy 142 przepisy kulinarne na zielsko, czyli dotąd znienawidzone w naszych ogródkach chwasty.

Na początek autorka przedstawia opis najpopularniejszych jadalnych gatunków chwastów oraz porady, jak te zielsko zbierać, przechowywać, przetwarzać. Znajdują się też tutaj informacje o właściwościach leczniczych tych roślin oraz bardzo potrzebne fotografie obrazujące rośliny.A dalej już mamy przepisy kulinarne z chwastami w roli głównej. Małgosia dzieli się przepisami na:

sałatki
pasty i sosy
zupy
dania główne
desery i wypieki
przetwory
napoje.Każdy przepis opatrzony jest pięknym zdjęciem, które zdecydowanie jeszcze bardziej zachęca do poszukiwania chwastów i wypróbowania receptury. Każdy przepis zawiera listę potrzebnych składników, liczbę porcji oraz szczegółowy opis przygotowania.A jakie tu znajdziemy przepisy? Proste, ale bardzo oryginalne jak np.:

-Sałatka stokrotkowa dla początkujących,
-Humus z żółtlicy,
-Zupa z brokułów, pokrzywy i szczawiu,
-Krupnik z nasion babki,
-Komosa jak szparagi,
-Spaghetti z pączkami mniszka,
-Lody waniliowe z pokrzywą,
-Babka z mniszkiem,
-Kimchi z podagrycznika czy
-Koktajl z krwawnikiemKsiążka jest bardzo estetycznie wydana, okładka twarda, zdjęcia jak już pisałam choć proste bardzo apetyczne.Z całego serca polecam tą niezwykle interesującą, niebanalną książkę kulinarną, która zachęca do wypraw do lasu, na łąkę oraz własnego ogródka po zielsko. Może polubimy się z chwastami i zaczniemy jeść nie tylko na zdrowie, ale też z prawdziwym smakiem. A jak macie ochotę tak jak ja na inne tak rewelacyjne poradniki sprawdźcie ofertę książek księgarni Taniaksiazka.pl.Taniaksiazka.pl.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz